Kronika – rok 2021

Události jsou řazeny chronologicky od nejstarší po novější.

2021 – rok s pandemií

V roce 2021 jsme zatím ještě neměli společně tancování. O to více se těšíme na naše první setkání na tanečním parketu. 

Klubový Facebook

Náš klubový život v roce 2021 se výrazně omezil. Setkáváme se díky Vaškovi alespoň na našem klubovém Facebooku.

Klubový výlet

V sobotu 8.5. jsme v souladu s pravidly uspořádali klubový výlet z Tuklat do Úval. Nálada byla skvělá, pivo na zahrádce po 17 km chutnalo. Jsme rádi, že jsme se po delší době mohli setkat osobně alespoň touto formou.

Znovu začínáme tancovat

Po korona pauze jsme 24.5. opět začali tancovat. Nejprve na zahradě našeho bývalého působiště. Pohyby se dělaly v „Pětašedesátce“ a sešly se dvě čtverylky. Koronapauzu nám vyplňoval Václav svými historickými příspěvky na klubovém Facebooku. Každý den něco a vůbec mu nedošel materiál 🙂

Medvěd marodí

Od půlky června náš caller (tedy já, Medvěd) začal marodit a vydrželo mu to až do srpna. Proto u nás suplovali David Hrbáč a hlavně Tomáš Doug Machalík. Díky jim, všichni se dobře bavili.

Zahradní párty

Tradiční letní grilovací party s tancem letos proběhlo 12.7. u Radky v Dubči. Bylo nás požehnaně a doslechli se to i místní komáři. Square i Line Dance zněl zahradou a pod jídlem a pitím se prohýbaly stoly. Skvělé to bylo!

Letní tancování

ComeBack SDC tradičně tancuje celé léto. 19.7. jsem zkusil přerušit svoje marodění a zacallerovat pár tanců, ale migréna byla stále proti, takže pak zase zastoupil Doug. Léto budiž pochváleno. A přišla i Mamka s Taťkou 🙂

Plus Mania Loučovice

O víkendu 27.-29.8. se početná výprava opět přesunula do kulturního domu v Loučovicích, kde se celý víkend procvičoval a tancoval Plus. Dokonce došlo na Teacup Chain ve spojených čtverylkách, kde každý tanečník měl čtyři těla a jen dvě ruce!

Basic 1 Dance

30. srpna jsme završili výuku Basicu 1. Na našem tanečním místě probíhala rekonstrukce, která nám ubrala trochu z tanečního parketu, ale nic z nadšení. 30.8. se celý večer tančil Basic do Dive Thru.

CDF Obrok

Taneční festival Obrok tentokrát probíhal ve Strakonicích o víkendu 15.-17.10. Tanečníci Comebacku si stihli zatančit nejen square, ale i country tance a pobavit se na sobotním country bále.

Svatomartinský Comeback

V tradičním termínu 17.11. na našem původním tanečním místě v Pětašedesátce proběhl tradiční special dance Svatomartinský Comeback. Sedmi čtverylkám callerovali Doug a Medvěd.

Vánoční tancování

ComeBack SDC slavil Vánoce v pondělí 22.12. Byly dárečky. Byla dobrá nálada a taky stromeček.