Kronika

2016 – Společně tancujeme

Za naši poměrně krátkou existenci jsme již stačili uspořádat několik setkání a vyjet na různé taneční akce.
Události jsou řazeny chronologicky od nejstarší po novější.

Country bál v Úvalech

A tím to začalo. Jana a Jirka Horovi nás pozvali 23.2.2016 na country bál do Úval, kde jsme rozjeli první nábor nově vznikajícího klubu Square Dance.

První náborový letáček z roku 2016

Prodloužená

V pondělí 27.6.2016 proběhla Prodloužená kurzu Square Dance. Měli jsme milou klubovou návštěvu z Jihlavy a navštívili nás přátelé z okolních pražských tanečních skupin. Děkujeme za návštěvu a krásnou atmosféru.

Den se Square Dance

V sobotu 5.11.2016 všichni naši tanečníci navštívili Dance se Square Dance, který organizoval Jirka Schneider z taneční skupiny Trosky. Celý den se na Zahradním Městě „U Ilji“ střídal Easy Basic a Basic. Tančili 3 repsektive 4 čtverylky a v jeden moment ještě 8 lidí sedělo 🙂 Díky za krásný den

Vánoční tancování

V pondělí 19.12.2016 proběhlo setkání před Vánoci. Prostě Vánoční tancování.

Vánoce v roce 2016

2017

Country bál

V sobotu 25.2.2017 v sokolovně v Úvalech vlni jsme se v rytmu country. Na tradičním country bálu hráli Holokrci a my ukazovali Square Dancing.

Country bál v roce 2017

Navštívili nás Crazíci

V pondělí 6.3.2017 Jsme měli milou klubovou návštěvu z Prahy. Navštívili nás tanečníci z klubu Crazy Dancers. Děkujeme za návštěvu.

Klubový výlet

Pondělní státní svátek 8.5.2017 jsme využili ke klubovému výletu na Senohrabskou Baštírnu. My s dětmi jsme jsme se vrátili vlakem ještě před deštěm. Odvážnější tutisté pokračovali delším okruhem.

Návštěva klubu Crazy Dancers

V pondělí 22.5.2017 Jsme společně navštívili pražský klub Crazy Dancers. Na klubovém večeru se právě doučoval Basic a tak jsme to měli i jako přípravu na následující víkend, kdy se konalo Rainbow.

Rainbow

O víkendu 26.-28.5.2017 Vyrazila početná skupina tanečníků klubu ComeBack na CSCTA Convention, která byla spojena s tradičním Rainbow. Pořadatelem bylo Country Farrow a myslím, že jsme se při Basicu a pod vedením callerů z celé republiky a Dave Preskitta pěkně vyřádili.

Léto 2017

Od června do října 2017 jsme tancovali na jiných místech, protože Úvaly mají prázdniny. Sešli jsme se v Křeslicích a v Tuklatech. Nejpovedenější bylo ale grilování (a trochu tancování) u Horových na zahradě. Také jsme měli návštěvu i s callerem z Austrálie.

Den se Square Dance

V neděli 29.10.2017 se většina členů klubu sešla „U Ilji“ v tančírně na celodenní výuce Mainstreamu.

Waltz v county tancích

4.12. jsme místo Mikuláše oslavili waltz a strávili lekci v rytmu 1-2-3 a s výukou techniky tance. Bylo nás 5 a půll čtverylky, což je zatím rekord v návštěvnosti!

Waltz v country tancích a technika tance

2018 – Nová vlajka

Máme novou vlajku. Je úžasná a děkujeme Věře Pěnkavové.

CSCTA Convention

O víkendu 19.-21.1.2018 se početná družina našich tanečníků vydala na CSCTA Convention, která proběhla v Ostravě pod pořadatelskou taktovkou klubu Extend SDC. A prý to bylo „super“!

Setkání v Úsobí

V sobotu 3.2.2018 se početná výprava z našeho klubu vydala do Úsobí, kde jihlavský klub Silverspines slavil své sedmé narozeniny. Tančilo se celý den a calleroval Dingo. Byla to povedená akce.