Kronika

Naše pravidelné klubové aktivity můžete sledovat i na našem klubovém Facebooku. Všechny dokumentační fotky jsou dílem členů klubu.

2016 – Společně tancujeme

Za naši poměrně krátkou existenci jsme již stačili uspořádat několik setkání a vyjet na různé taneční akce.
Události jsou řazeny chronologicky od nejstarší po novější.

Country bál v Úvalech

A tím to začalo. Jana a Jirka Horovi nás pozvali 23.2.2016 na country bál do Úval, kde jsme rozjeli první nábor nově vznikajícího klubu Square Dance.

První náborový letáček z roku 2016

Prodloužená

V pondělí 27.6.2016 proběhla Prodloužená kurzu Square Dance. Měli jsme milou klubovou návštěvu z Jihlavy a navštívili nás přátelé z okolních pražských tanečních skupin. Děkujeme za návštěvu a krásnou atmosféru.

Den se Square Dance

V sobotu 5.11.2016 všichni naši tanečníci navštívili Dance se Square Dance, který organizoval Jirka Schneider z taneční skupiny Trosky. Celý den se na Zahradním Městě „U Ilji“ střídal Easy Basic a Basic. Tančili 3 repsektive 4 čtverylky a v jeden moment ještě 8 lidí sedělo 🙂 Díky za krásný den

Vánoční tancování

V pondělí 19.12.2016 proběhlo setkání před Vánoci. Prostě Vánoční tancování.

Vánoce v roce 2016

2017

Country bál

V sobotu 25.2.2017 v sokolovně v Úvalech vlni jsme se v rytmu country. Na tradičním country bálu hráli Holokrci a my ukazovali Square Dancing.

Country bál v roce 2017

Navštívili nás Crazíci

V pondělí 6.3.2017 Jsme měli milou klubovou návštěvu z Prahy. Navštívili nás tanečníci z klubu Crazy Dancers. Děkujeme za návštěvu.

Klubový výlet

Pondělní státní svátek 8.5.2017 jsme využili ke klubovému výletu na Senohrabskou Baštírnu. My s dětmi jsme jsme se vrátili vlakem ještě před deštěm. Odvážnější tutisté pokračovali delším okruhem.

Návštěva klubu Crazy Dancers

V pondělí 22.5.2017 Jsme společně navštívili pražský klub Crazy Dancers. Na klubovém večeru se právě doučoval Basic a tak jsme to měli i jako přípravu na následující víkend, kdy se konalo Rainbow.

Rainbow

O víkendu 26.-28.5.2017 Vyrazila početná skupina tanečníků klubu ComeBack na CSCTA Convention, která byla spojena s tradičním Rainbow. Pořadatelem bylo Country Farrow a myslím, že jsme se při Basicu a pod vedením callerů z celé republiky a Dave Preskitta pěkně vyřádili.

Léto 2017

Od června do října 2017 jsme tancovali na jiných místech, protože Úvaly mají prázdniny. Sešli jsme se v Křeslicích a v Tuklatech. Nejpovedenější bylo ale grilování (a trochu tancování) u Horových na zahradě. Také jsme měli návštěvu i s callerem z Austrálie.

Den se Square Dance

V neděli 29.10.2017 se většina členů klubu sešla „U Ilji“ v tančírně na celodenní výuce Mainstreamu.

Waltz v county tancích

4.12. jsme místo Mikuláše oslavili waltz a strávili lekci v rytmu 1-2-3 a s výukou techniky tance. Bylo nás 5 a půll čtverylky, což je zatím rekord v návštěvnosti!

Waltz v country tancích a technika tance

2018 – Nová vlajka

Máme novou vlajku. Je úžasná a děkujeme Věře Pěnkavové.

CSCTA Convention

O víkendu 19.-21.1.2018 se početná družina našich tanečníků vydala na CSCTA Convention, která proběhla v Ostravě pod pořadatelskou taktovkou klubu Extend SDC. A prý to bylo „super“!

Setkání v Úsobí

V sobotu 3.2.2018 se početná výprava z našeho klubu vydala do Úsobí, kde jihlavský klub Silverspines slavil své sedmé narozeniny. Tančilo se celý den a calleroval Dingo. Byla to povedená akce.

Návštěva ve Waldershofu

V sobotu 10. března jsme se vypravili na klubovou návštěvu ke skupině Wild Bunch ve Waldershofu v Německu.

Iljovna opět v akci

24.3. se v tančírně Nebe na Zemi, která je známá jako Iljovna, opita silné asistence členů našeho klubu sešly 4 čtverylky nadšených tanečníků (víc se jich tam totiž nevejde).

U Caramelly

V pátek 6. dubna jsme se vypravili do Záběhlic na „škváru“ ke Caramelle.

Crazy mají Special Dance

A proto jsme se 14. dubna 2018 vypravili v hojném počtu do KD Kyje. Calleroval i americký caller Ted Lizotte. 

 

Crazy Dancers na návštěvě

V pondělí 7. května nás navštívili tanečníci z Crazy Dancers a přivezli si také skvělého callera Douga. Večer to byl vskutku náramný.

Skotské hry v Úvalech

Krásné talentované tanečnice a obětaví talentovaný tanečníci z ComeBack SDC Úvaly jsou ozdobou všech Highland Games in Czechia ever. A nejinak tomu bylo i 19. května 2018.

Cesta do Řezna

25. května se naše výprava zastavila kousek za Řeznem. V Neutrabligu tancují Smiling Bavarians, kteří nás uvítali ve svém klubu.

Cesta do Řezna

25. května se naše výprava zastavila kousek za Řeznem. V Neutrabligu tancují Smiling Bavarians, kteří nás uvítali ve svém klubu.

 

EU Square Dance Convention 2018

Výprava sedmi statečných z našeho klubu se o víkendu 20.-22.7.2018 rozhodla otáčet čtverylky na největším setkání tanečníků Square a Round Dance v Evropě. V roce 2018 to bylo v Amsterodamu.

Strakoničtí v Úvalech

Dalekou cestu z jihu absolvovali na naše pondělní tancování přátelé ze Strakonického klubu Rozálie a bližšího Jižního Města Crazy Dancers. 30. července byla zábava na parketu v plném proudu.

Callerka z Rakouska

6.8. nás navštívila rakouská callerka Michi Uttenberger

Svatomartinský Comeback

A je to tady. Pořádáme Special Dance. V sobotu 17.11. se za námi do úval vypravili tanečníci z celých Čech. Calleroval Doug a David Hrbáč a Dvořák. Do tance se zapojilo šest čtverylek.

Klubové Vánoce a GRADUACE

17.12.2018 jsme oslavovali Vánoce, ale především jsme dosáhli na vysněnou metu každého tanečníka Square Dance. GRADUACE. To je jako když skončíte střední a máte maturitu. Život začíná!

Rok 2019 – začínáme s Plusem

V roce 2019 jsme v lednu začali s výukou další taneční úrovně, kterou je Plus. Tři čtverylky se s velkými úspěchy prokousávají novou krajinou 🙂

Country bál v Úvalech

V sobotu 9. března se příznivci country tanců setkali v sokolovně. 

Večer v šálách

Václav má rád šály. My rádi děláme Václavovi radost. Proto jsme se 18. března sešli všichni se šálami. 

Slamák v Úvalech

29.4. suploval Slamák. A bylo plno. 

Návštěva v Coloradu

Naše početná taneční výprava v květnu vyrazila do Colorada…

Návštěva z Colorada

Ano je to tak, 10. června 2019 jsme přivítali návštěvu z Colorada. Kladenský klub tančí každou středu a tak v pondělí mohli zavítat mezi nás. 

 

Máme klubová trička

Díky velké snaze a práci Věry Pěnkavové máme možnost reprezentovat náš klub ve slušivých tričkách. Díky.

Den se Square Dancingem

Tradiční setkání v Iljovně je vždy s účastí našich skvělých tanečníků a tanečnic. Ani 16. června tomu nebylo jinak a 4 čtverylky si užívaly Mainstreamu. 

Foto Jirka Kužel

Zahradní party u Horových

V létě někdy opustíme taneční sál a pobavíme se jen tak – s grilováním, povídáním a občasným tancováním. V roce 2019 to bylo 15. července.

iPac 2019

Jednou za dva roky se v německém Barmstedtu sejdou tanečníci, kteří se věnují úrovním Plus až C4. V roce 2019 to bylo o víkendu 26.-28.7. s naší hojnou účastní (a někteří si troufli na na „áčko“).

Rocky Docky 

O víkendu 17.-19.8. se reprezentace našeho klubu odebrala do města Waldershof, kde probíhal Special Dance Rocky Docky a v neděli pak společný česko-německý klubový večer Wild Buch a ComeBack. Mili nás tak skvěle reprezentovala, že nakonec Klaus neodolal a jako prezident klubu se s ní vyfotografoval 🙂

Návštěva v Úvalech

19. srpna 2019 jsme měli početnou návštěvu z Německa, Plzně, Jihlavy a z Prahy. Byl to skutečně skvělý večírek. Procvičovali jsme Plus. Na pořadu byly hlavně figury s diamanty a explozí…

Naposledy v Pětašedesátce s narozeninami

16. září jsme se museli rozloučit s naším první působištěm v Pětašedesátce, ale nesměnili jsme. Václav slavil narozeniny a spolu s pěveckým souborem Gabriel jsme zažili neopakovatelný komponovaný večer, kde tanečníci zpívali, zpěváci tančili a nakonec byla úžasná pohádka. 

Nové taneční místo

Od září 2019 tancujeme na novém místě v sále DPS. Je sice o trochu menší, ale je pěkný a my ho máme rádi.

První spolková schůze

V pondělí 14.10. proběhla první schůze nově ustanoveno spolku 🙂 A jsme od té doby již oficiálně registrováni. Přijďte k nám do spolku.

Čelní funkcionáři našeho čerstvě založeného SDC Comeback spolku před rozvinutou bojovou zástavou. Zleva: pokladník, prezident, manžel koordinátorky, viceprezidentka, caller, tajemnice a fotograf.

Den se Square Dancingem

Více než tři desítky milovníků Mainstreamu se v neděli 10. listopadu sjely ze všech koutů republiky do Iljovny, aby zde pod vedením našeho callera Davida procvičovaly své oblíbené figury. Potvrzuji, že panovala veselá, až přímo skvělá nálada.

Svatomartinský Comeback

Nakonec se v sobotu 16. listopadu 2019 v KD Kyje sešlo až pět čtverylek. Určitě bychom jich sestavili i šest, jenže letos byla poměrně vysoká fluktuace. Někteří v podvečer přišli, jiní odešli …, skvělá akce.

Hot Hash večer

25. listopadu jsme zkusili tzv Hot Hash, což je výrazně rychlejší tancování, než je ve Square Dance obvyklé. Dvě čtverylky se zapotily a pobavily.

Slamák v Úvalech

Pod Slamákovým vedením jsme si 2. prosince perfektně zatancovali Plus.

Vánoční tancování v Úvalech

16.12. proběhl tradiční Vánoční večírek.

Vánoční retrovečírek s gramofonem

Před několika lety mi žena povídá: „Tvoje hudba na Square Dance je hrozná.“ A tak jsme tři dny seděli a Radka mi zamítala jednu desku za druhou. Tak vznikla asi půlmetrová krabice gramofonových desek, ke kterým mám úzký citový vztah a léta na mých tanečních večerech nezazněly. Před dvěma týdny jsem si koupil gramofon a zrodila se myšlenka přehrát ty staré kusy a přidat příběhy, které mám skoro ke každé desce.

Přejeme všem krásný rok 2020 a děkujeme za neutuchající přízeň

Rok 2020

Roundová nalejvárna

15. února o polednách se vybraní reprezentanti našeho klubu v rámci roundové nalejvárny v Jiříkovicích pokusili o namáhavý výstup na nedalekou Mohylu Míru.

Zapomenuté figury

V pondělí 20.2. jsme společně zavzpomínali na staré figury z Basicu a Mainstreamu. Nejvíc se nám zalíbilo Curlique, ale není to snadné 🙂

Jitka Bonušová v Úvalech

Pro taneční svezení jsme se pod vedením Jitky Bonusové 2. března učili párové tance. Jitka si s námi na oplátku zatancoval Basic. Oběma stranám to nadmíru šlo a zábava byla skvělá po celý večer.

Na den dětí

1.6. po korona pauze opět rozjíždíme tancování! Tančíme, radujeme se, slavíme narozeniny a výročí, opakujeme Plus a je nám fajn.

Plus v Loučovicích

O víkendu 18.-20.9. se početná výprava z Úval objevila i v Loučovicích u Lipna, kde jsme pod vedením klubového callera Davida Dvořáka a spolu dalšími tanečníky z Čech, Německa a Rakouska pilovali celý víkend Plus. David navíc v sobotu oslavil 30 let callerování.

28.října

Poslední říjnový den jsme přivítali 7 nových zájemců o Square Dancing. Bohužel díky korona opatřením to bylo na dlouho poslední společné tancování.