Kronika – rok 2019

Události jsou řazeny chronologicky od nejstarší po novější.

Rok 2019 – začínáme s Plusem

V roce 2019 jsme v lednu začali s výukou další taneční úrovně, kterou je Plus. Tři čtverylky se s velkými úspěchy prokousávají novou krajinou 🙂

Country bál v Úvalech

V sobotu 9. března se příznivci country tanců setkali v sokolovně. 

Večer v šálách

Václav má rád šály. My rádi děláme Václavovi radost. Proto jsme se 18. března sešli všichni se šálami. 

Slamák v Úvalech

29.4. suploval Slamák. A bylo plno. 

Návštěva v Coloradu

Naše početná taneční výprava v květnu vyrazila do Colorada…

Návštěva z Colorada

Ano je to tak, 10. června 2019 jsme přivítali návštěvu z Colorada. Kladenský klub tančí každou středu a tak v pondělí mohli zavítat mezi nás. 

Máme klubová trička

Díky velké snaze a práci Věry Pěnkavové máme možnost reprezentovat náš klub ve slušivých tričkách. Díky.

Den se Square Dancingem

Tradiční setkání v Iljovně je vždy s účastí našich skvělých tanečníků a tanečnic. Ani 16. června tomu nebylo jinak a 4 čtverylky si užívaly Mainstreamu. 

Foto Jirka Kužel

Zahradní party u Horových

V létě někdy opustíme taneční sál a pobavíme se jen tak – s grilováním, povídáním a občasným tancováním. V roce 2019 to bylo 15. července.

iPac 2019

Jednou za dva roky se v německém Barmstedtu sejdou tanečníci, kteří se věnují úrovním Plus až C4. V roce 2019 to bylo o víkendu 26.-28.7. s naší hojnou účastní (a někteří si troufli na na „áčko“).

Rocky Docky 

O víkendu 17.-19.8. se reprezentace našeho klubu odebrala do města Waldershof, kde probíhal Special Dance Rocky Docky a v neděli pak společný česko-německý klubový večer Wild Buch a ComeBack. Mili nás tak skvěle reprezentovala, že nakonec Klaus neodolal a jako prezident klubu se s ní vyfotografoval 🙂

Návštěva v Úvalech

19. srpna 2019 jsme měli početnou návštěvu z Německa, Plzně, Jihlavy a z Prahy. Byl to skutečně skvělý večírek. Procvičovali jsme Plus. Na pořadu byly hlavně figury s diamanty a explozí…

Naposledy v Pětašedesátce s narozeninami

16. září jsme se museli rozloučit s naším první působištěm v Pětašedesátce, ale nesměnili jsme. Václav slavil narozeniny a spolu s pěveckým souborem Gabriel jsme zažili neopakovatelný komponovaný večer, kde tanečníci zpívali, zpěváci tančili a nakonec byla úžasná pohádka. 

Nové taneční místo

Od září 2019 tancujeme na novém místě v sále DPS. Je sice o trochu menší, ale je pěkný a my ho máme rádi.

První spolková schůze

V pondělí 14.10. proběhla první schůze nově ustanoveno spolku 🙂 A jsme od té doby již oficiálně registrováni. Přijďte k nám do spolku.

Čelní funkcionáři našeho čerstvě založeného SDC Comeback spolku před rozvinutou bojovou zástavou. Zleva: pokladník, prezident, manžel koordinátorky, viceprezidentka, caller, tajemnice a fotograf.

Den se Square Dancingem

Více než tři desítky milovníků Mainstreamu se v neděli 10. listopadu sjely ze všech koutů republiky do Iljovny, aby zde pod vedením našeho callera Davida procvičovaly své oblíbené figury. Potvrzuji, že panovala veselá, až přímo skvělá nálada.

Svatomartinský Comeback

Nakonec se v sobotu 16. listopadu 2019 v KD Kyje sešlo až pět čtverylek. Určitě bychom jich sestavili i šest, jenže letos byla poměrně vysoká fluktuace. Někteří v podvečer přišli, jiní odešli …, skvělá akce.

Hot Hash večer

25. listopadu jsme zkusili tzv Hot Hash, což je výrazně rychlejší tancování, než je ve Square Dance obvyklé. Dvě čtverylky se zapotily a pobavily.

Slamák v Úvalech

Pod Slamákovým vedením jsme si 2. prosince perfektně zatancovali Plus.

Vánoční tancování v Úvalech

16.12. proběhl tradiční Vánoční večírek.

Vánoční retrovečírek s gramofonem

Před několika lety mi žena povídá: „Tvoje hudba na Square Dance je hrozná.“ A tak jsme tři dny seděli a Radka mi zamítala jednu desku za druhou. Tak vznikla asi půlmetrová krabice gramofonových desek, ke kterým mám úzký citový vztah a léta na mých tanečních večerech nezazněly. Před dvěma týdny jsem si koupil gramofon a zrodila se myšlenka přehrát ty staré kusy a přidat příběhy, které mám skoro ke každé desce.

Přejeme všem krásný rok 2020 a děkujeme za neutuchající přízeň